Matrace 

zdravotní matracepěnové matracepružinové matracematrace 1+1 zdarma
Zdravotní matracePěnové matrace Pružinové matrace Matrace 1+1 zdarma

Matrace - matrace do postele

Dříve než začnete s výběrem kvalitní matrace zamyslete se jak dobře se Vám nyní spí a co chcete změnit. Matrace je jednou z nejdůležitějších věcí kterou můžete vy sami ovlivnit kvalitní spánek.

Spánek - důležitost matrace

Spánek je nejdůležitější forma odpočinku člověka, při spánku čerpáme novou energii. Velkou roli na kvalitě spánku hraje také kvalitní matrece do postele. Hlavní funkcí matrace je držení těla při spánku. Tělo by mělo být ve své přirozené poloze a nemělo by docházet k pokřivení páteře, to později vede nepříjemným bolestem zad a k dalším nemocem. Každý kdo večer usíná, čeká že další den bude svěží a odpočinutý, ne každý se tak odpočinutý ale ráno probudí a mnoho lze přičíst na účet kvalitní matraci. zdravotní matrace

Zdravotní matrace

Zdravotní matrace musí být klinicky testované a schválené vyšší státní autoritou: Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Zdravotní matrace vám usnadní jednu třetinu života kterou prospíte. Důležité při zakoupení matrace je také myslet na kvalitní rošt, je to další důležitá část postele.

Rošty pro zdravotní matrace

Rošty do postele nabízíme: lamelové, laťkové a polohovací. Nezbytností v posteli je mít i kvalitní rošt. Nestačí mít jen kvalitní matrace a postel. Lůžko se skládá ze tří hlavních částí a právě rošt je jednou z nich.


Jakou matraci vybrat?

Správný výběr matrace je velmi důleřitý pro váš spánek. Zde máte pár rad jak provést správný výběr matrace.

1. Rozměr

- správný rozměr matrace určujeme podle velikosti ložné plochy postele, nejčastěji 90x200cm.

2. Tvrdost matrace

- jak moc měkkou matraci si přejeme: nižší tvrdost = měkčí matrace. Platí velmi jednoduché pravidlo o tvrdosti: při váze 50 - 75 Kg - volte nižší střední tuhost či střední tuhost, při váze 76 - 130 Kg - volte střední tuhost, vyšší střední tuhost a výše. U každé matrace je vždy obrázkem vyjádřena její tuhost. Pokud vaše váha přesahuje 130 Kg,

3. Nosnost

- kolik matrace unese, aniž by bylo poškozeno její jádro.

4. Výška matrace

- výšku matrace určujte také podle toho, zda matraci potřebujete na občasný, či každodenní spánek. Na občasný stačí výška cca do 15 cm, na každodenní alespoň od 16 cm a výše. Opět jednoduché pravidlo: čím vyšší matrace, tím vyšší komfort kopírování našeho těla do matrace.

5. Charakter užívání matrace

- Volte matraci také podle toho, do jakého prostředí bude určena. Některé druhy matrací jsou určeny pro příležitostné spaní (chaty, ubytovny, hotely).Tady postačí matrace polyuretanové a některé sendvičové. Dobrou alternativou jsou i pružinové matrace. Jejich největší předností je jejich vzdušnost. Na každodenní spaní volíme typy matrací dle Vašich požadavků.

6. Záruka matrace

- minimální záruka je vždy 2 roky. Přímo u každé matrace je zobrazena délka záruky. Záruka je odlišná dle typu matrace a použitého materiálu. Čím delší záruka, tím výrobce říká, že matrace je vyrobena z materiálů vyšších tříd.


Materiály použité při výrobě matrace

Při výrobě matrace se v součastné době používá mnoho materiálů jako je PUR pěna, studená pěna, líná pěna, latex, kokosové vlákno a mnoho dalších. Kdo se v tom má vyznat, je toho prostě mnoho a zde máte stručný popis co každý materiál znamená. MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ MATRACE


řešeto technology

ŘEŠETO TECHNOLOGY

D.P.V., s.r.o. je prvním a jediným vlastníkem nové technologie ŘEŠETO pro úpravu jader matrací v České Republice. Tento stroj nám dokáže vytvořit vertikální otvory o dvou průměrech celým jádrem anebo jednotlivými vrstvami matrace. Jde o zcela novou technologii ŘEŠETO, která nemá obdoby, a díky tomu posunujeme úroveň výroby matrací o krok dále. Vertikální otvory v matraci zvyšují hlavně prodyšnost, hygienu i životnost matrace. Díky vyvrtaným otvorům jádro lépe odvětrává, tím nedochází k přehřívání lidského organismu a zároveň tato perforace zvýrazňuje zóny matrace.


Probouzíte se každý den s bolavými zády, trpíte bolestmi hlavy? Důvodem může být špatná matrace. Neváhejte a pořiďte si novou matraci bio-ex, se kterou se vyspíte do růžova již po prvním dni.

11 490 Kč
2-3 týdny

Parametry matrace: tuhost: 4 (spíše tužší)výška matrace: 17 cmzáruční doba: 2 roky nosnost: do 120 kgzemě původu: Česká republika    

2 644 Kč
2-3 týdny

Trápí vás každý den po probuzení bolavá záda a bolesti hlavy? Pak zřejmě potřebujete novou matraci. Vyzkoušejte matraci Aloe comfort.

9 150 Kč
2-3 týdny

Zdravotní matrace s technologií ŘEŠETO. Matrace populárního českého výrobce D.P.V. Zdravý spánek je důležitý proto dobře zvolte při výběru zdravotní matrace.

11 955 Kč
1-2 týdny

Parametry pružinové matrace: tuhost: 4 (spíše tužší)výška matrace: 20 cmzáruční doba: 5 let nosnost: do 130 kg

4 253 Kč
2-3 týdny

Komfortní matrace Airspring polargel v mnoha velikostech. Stop bolesti zad.

9 890 Kč
2-3 týdnů

Kvalitní pěnová matrace Airspring polargel je další úspěšnou matrací, jejíž složení nabízí dlouhou životnost a kvalitní spánek.

12 422 Kč
2-3 týdnů

Levná matrace Alena. Nyní AKCE 1+1 ZDARMA.

4 835 Kč
2-3 týdny

Matrace 1+1 zdarma Premiér fix vakuo.

7 480 Kč
2-3 týdny

AKCE 1+1 zdarma.  Matrace Hellen je luxusní 5-zónová luxusní antidekubitní matrace z kvalitních studených pěn o dvou tuhostech, můžete si tak vybrat, zda budete spát na tužší nebo měkčí straně.

8 140 Kč
2 týdny

Partnerská matrace nabízí každou stranu matrace v jiné tuhosti.

10 490 Kč
2-3 týdny

Luxusní matrace Médeo Plus z jedné strany měkčí a z druhé tvrdší. Matrace je opatřena viscoelastickou pěnou, která se díky své schopnosti reagovat na tlak a teplo dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla.

6 370 Kč
2-3 týdny
Zobrazeno 25 – 36 z 67 položek