Matrace 

zdravotní matracepěnové matracepružinové matracematrace 1+1 zdarma
Zdravotní matracePěnové matrace Pružinové matrace Matrace 1+1 zdarma

Matrace - matrace do postele

Dříve než začnete s výběrem kvalitní matrace zamyslete se jak dobře se Vám nyní spí a co chcete změnit. Matrace je jednou z nejdůležitějších věcí kterou můžete vy sami ovlivnit kvalitní spánek.

Spánek - důležitost matrace

Spánek je nejdůležitější forma odpočinku člověka, při spánku čerpáme novou energii. Velkou roli na kvalitě spánku hraje také kvalitní matrece do postele. Hlavní funkcí matrace je držení těla při spánku. Tělo by mělo být ve své přirozené poloze a nemělo by docházet k pokřivení páteře, to později vede nepříjemným bolestem zad a k dalším nemocem. Každý kdo večer usíná, čeká že další den bude svěží a odpočinutý, ne každý se tak odpočinutý ale ráno probudí a mnoho lze přičíst na účet kvalitní matraci. zdravotní matrace

Zdravotní matrace

Zdravotní matrace musí být klinicky testované a schválené vyšší státní autoritou: Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Zdravotní matrace vám usnadní jednu třetinu života kterou prospíte. Důležité při zakoupení matrace je také myslet na kvalitní rošt, je to další důležitá část postele.

Rošty pro zdravotní matrace

Rošty do postele nabízíme: lamelové, laťkové a polohovací. Nezbytností v posteli je mít i kvalitní rošt. Nestačí mít jen kvalitní matrace a postel. Lůžko se skládá ze tří hlavních částí a právě rošt je jednou z nich.


Jakou matraci vybrat?

Správný výběr matrace je velmi důleřitý pro váš spánek. Zde máte pár rad jak provést správný výběr matrace.

1. Rozměr

- správný rozměr matrace určujeme podle velikosti ložné plochy postele, nejčastěji 90x200cm.

2. Tvrdost matrace

- jak moc měkkou matraci si přejeme: nižší tvrdost = měkčí matrace. Platí velmi jednoduché pravidlo o tvrdosti: při váze 50 - 75 Kg - volte nižší střední tuhost či střední tuhost, při váze 76 - 130 Kg - volte střední tuhost, vyšší střední tuhost a výše. U každé matrace je vždy obrázkem vyjádřena její tuhost. Pokud vaše váha přesahuje 130 Kg,

3. Nosnost

- kolik matrace unese, aniž by bylo poškozeno její jádro.

4. Výška matrace

- výšku matrace určujte také podle toho, zda matraci potřebujete na občasný, či každodenní spánek. Na občasný stačí výška cca do 15 cm, na každodenní alespoň od 16 cm a výše. Opět jednoduché pravidlo: čím vyšší matrace, tím vyšší komfort kopírování našeho těla do matrace.

5. Charakter užívání matrace

- Volte matraci také podle toho, do jakého prostředí bude určena. Některé druhy matrací jsou určeny pro příležitostné spaní (chaty, ubytovny, hotely).Tady postačí matrace polyuretanové a některé sendvičové. Dobrou alternativou jsou i pružinové matrace. Jejich největší předností je jejich vzdušnost. Na každodenní spaní volíme typy matrací dle Vašich požadavků.

6. Záruka matrace

- minimální záruka je vždy 2 roky. Přímo u každé matrace je zobrazena délka záruky. Záruka je odlišná dle typu matrace a použitého materiálu. Čím delší záruka, tím výrobce říká, že matrace je vyrobena z materiálů vyšších tříd.


Materiály použité při výrobě matrace

Při výrobě matrace se v součastné době používá mnoho materiálů jako je PUR pěna, studená pěna, líná pěna, latex, kokosové vlákno a mnoho dalších. Kdo se v tom má vyznat, je toho prostě mnoho a zde máte stručný popis co každý materiál znamená. MATERIÁLY POUŽITÉ PŘI VÝROBĚ MATRACE


řešeto technology

ŘEŠETO TECHNOLOGY

D.P.V., s.r.o. je prvním a jediným vlastníkem nové technologie ŘEŠETO pro úpravu jader matrací v České Republice. Tento stroj nám dokáže vytvořit vertikální otvory o dvou průměrech celým jádrem anebo jednotlivými vrstvami matrace. Jde o zcela novou technologii ŘEŠETO, která nemá obdoby, a díky tomu posunujeme úroveň výroby matrací o krok dále. Vertikální otvory v matraci zvyšují hlavně prodyšnost, hygienu i životnost matrace. Díky vyvrtaným otvorům jádro lépe odvětrává, tím nedochází k přehřívání lidského organismu a zároveň tato perforace zvýrazňuje zóny matrace.


100x200cm. zajišťuje vysoký komfort pro ležení a zotavující spánekvýborné ortopedické vlastnosti vyznačuje se vysokou pružností, tvarovou stálostí a dlouhou životností kvalitní jádro se 7 zónami pro dokonalé přizpůsobení obrysům těla velmi dobrá podpora ramenní, bederní a pánevní oblasti vhodná pro alergiky vhodná pro všechny typy roštů

3 708 Kč
2-3 týdny

Pěnová matrace Ergoflex je složena ze značkové pěny Eliocell. Má 7 zón rozložení hmotnosti.

17 400 Kč
2-3 týdny

Komfortní 7 zónová matrace s viscoelastickou pěnou. Výška matrace s potahem cca 21cm, nosnost matrace 120kg.

5 990 Kč
2-3 týdny

AKCE 1+1 zdarma.  Antibacterial visco vakuo  je 18 cm vysoká, vyrobena ze Švýcarské pěny Sanitized® s antibakteríální a antimykotickou ochranou.

8 760 Kč
2-3 týdny

120x200cm.  zajišťuje vysoký komfort pro ležení a zotavující spánekvýborné ortopedické vlastnosti vyznačuje se vysokou pružností, tvarovou stálostí a dlouhou životností kvalitní jádro se 7 zónami pro dokonalé přizpůsobení obrysům těla velmi dobrá podpora ramenní, bederní a pánevní oblasti vhodná pro alergiky vhodná pro všechny typy roštů

4 455 Kč
2-3 týdny

Pěnová matrace Ergoflex je složena ze značkové pěny Eliocell. Má 7 zón rozložení hmotnosti.

14 420 Kč
2-3 týdny

Komfortní 7 zónová zdravotní matrace. Výška matrace s potahem cca 21cm, nosnost matrace 130kg. Kvalitní zdravotní matrace.

5 990 Kč
2-3 týdny

Parametry pružinové matrace: tuhost: 3 (středně tuhá)výška matrace: 24 cmzáruční doba: 5 let nosnost: do 130 kg  

9 600 Kč
2-3 týdny

140x200cm.  zajišťuje vysoký komfort pro ležení a zotavující spánekvýborné ortopedické vlastnosti vyznačuje se vysokou pružností, tvarovou stálostí a dlouhou životností kvalitní jádro se 7 zónami pro dokonalé přizpůsobení obrysům těla velmi dobrá podpora ramenní, bederní a pánevní oblasti vhodná pro alergiky vhodná pro všechny typy roštů

5 201 Kč
Skladem

Strávíte celý den v práci nebo ve škole v sedě, pak příjdete domů a chcete si pořádně lehnout a odpočinout, ale z vaší postele vás bolí záda? Pak potřebujete novou matraci. Vyzkoušejte novinku matraci Airspring aloe.

13 790 Kč
2-3 týdny

Luxusní zdravotní matrace s technologií ŘEŠETO. Matrace populárního českého výrobce D.P.V. Zdravý spánek je důležitý proto dobře zvolte při výběru zdravotní matrace.

10 690 Kč
1-2 týdny

Parametry matrace: tuhost: 5 (tuhá)výška matrace: 19 cmzáruční doba: 3 roky nosnost: do 140 kgzemě původu: Česká republika  

3 962 Kč
2-3 týdny
Zobrazeno 13 – 24 z 67 položek